27.09.2016 – Ewakuacja szkoły… i zabezpieczenie LPRu…

W dniu 27 września o godzinie 10.30 dyżurny PSK w Tucholi zadysponował dwa nasze zastępy do zadymienia kotłowni w Zespole Szkół w Bysławiu. Po kilku minutach byliśmy na miejscu. Na szczęście okazało się, że były to ćwiczenia ewakuacji uczniów i pracowników z budynku szkolnego połączonego z epizodem dla straży pożarnej. Po rozpoznaniu i upewnieniu, że wszyscy są ewakuowani pierwszy zastęp w aparatach ODO przystąpił do działań w celu zniwelowania przyczyny zadymienia kotłowni.  Drugi zastęp zbudował linię zasilającą. Po działaniach cały obiekt został oddymiony przy pomocy turbowentylatora oddymiającego.

Po godzinnych działaniach drugi zastęp wrócił do remizy natomiast pierwszy został przekierowany do zabezpieczenia lądowiska dla załóg LPRu w Bysławiu.