12.06.2014 – Wypadek busa

Dnia 12.06.2014 ok. godz. 21:50 rozległy się syreny w Bysławiu. Po dotarciu do strażnicy strażacy otrzymali informację o wypadku autobusu na trasie między Bysławiem a Tucholą. Dyspozytor zadysponował do zdarzenia natychmiast dwa zastępy OSP Bysław, dwa zastępy JRG Tuchola oraz zastęp OSP Lubiewo. po przejechaniu ok. dwóch kilometrów strażacy z OSP Bysław najechali na wypadek w miejscowości Teolog. Zastali na miejscu samochód bus w rowie. Kierujący Akcją Ratowniczo-gasniczą (KARat) po rozpoznaniu stwierdził, że wszyscy poszkodowani opuścili pojazd. Podał na SK (stanowisko kierowania),że siły i środki na miejscu są wystarczające. Dlatego też dyspozytor polecił aby zastęp OSP Lubiewo wycofał się do strażnicy. KARat polecił ratownikom zabezpieczenie miejsca zdarzenia i przystąpienia do wstępnej segregacji rannych oraz jednoczesnym opatrywaniu poszkodowanych wraz z przybyłym na miejsce Zespołem Ratownictwa Medycznego tucholskiego szpitala. Kierujący działaniami udzielania pierwszej pomocy lekarz – R1, zadysponował na miejsce zdarzenia jeszcze cztery karetki w celu przewiezienia poszkodowanych do szpitali. Policja zorganizowała objazd, gdyż droga w miejscu zdarzenia była całkowicie nie przejezdna. Ostatni poszkodowani odwiezieni do szpitala zostali ok. godz. 22.30. Busem jechało 17 gimnazjalistów z Żalna wraz z 3 opiekunami oraz kierowca. Do szpitali na badania trafiło 14 poszkodowanych. Działania naszej OSP na miejscu zdarzenia zakończyły się o godz. 1:40.

Czytaj więcej na tygodnik.pl>>

Wypadek w Zbliżeniach (od 5 min. 39 sek.)>>