ALARM! – 01.04.2018 – Pożar garażu na Lubiewicach…

W wielkanocną niedzielną noc (godz. 23:45) zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem do pożaru blaszanego garażu przy domu jednorodzinnym na terenie Lubiewic. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar. Dodatkowo otrzymaliśmy informacje od właściciela, że w środku są butle z gazem propan-butan oraz z gazem technicznym. Natychmiast rozpoczęliśmy działania przy użyciu szybkiego natarcia. Po chwili przybyli również koledzy z JRG Tuchola, którzy również rozwinęli linię szybkiego natarcia i rozpoczęli działania. Udało się nam wyciągnąć wszystkie pojemniki z gazem na zewnątrz, które następnie były schładzane. Zabezpieczenie wodne w tej akcji pełniło OSP Lubiewo.

Działania zakończyliśmy po około 1,5 godziny.

Na miejscu działały: GBA OSP Bysław, GBA OSP Lubiewo oraz GCBA JRG Tuchola.

Zdarzenie: 10/2018