ALARM! – 01.11.2018 – Pożar w Rudzkim Moście…

Po zakończeniu działań przy kolizji w wełpinie zostaliśmy przedysponowani przez dyżurnego SK w Tucholi do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Rudzki Młyn. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się budynek gospodarczy, który został zaadaptowany na cele mieszaniowe. Na miejscu działały już 2 zastępy JRG Tuchola. Nasze zadanie polegało na pomocy w dogaszaniu budynku przez roztawienie drabiny, pracy jednej roty w aparatach ODO poprzez podanie prądu wody pod poszycie dachowe, a także przygotowaniu zasilania wodnego. Po opanowaniu zagrożenia decyzją kierującego działaniami ratowniczymi zostaliśmy odwołani do remizy wraz z zastępem z Cekcyna. Na miejscu pozotały zastepy JRG oraz OSP Raciąż.

Na miejscu pracowały: GRARt JRG Tuchola, GCBA JRG Tuchola, GBARt OSP Bysław, GBA OSP Cekcyn, GBA OSP Raciąż, policja.

zdarzenie nr: 66/2018

zdjęcia: materiały własne oraz z portalu Tucholanin.pl