ALARM – 04.04.2022 – Zderzenie dwóch ciężarówek

Drugie zdarzenie tego dnia dotyczyło kolizji drogowej dwóch ciężarówek. W wyniku podmuchu wiatru naczepa jednej z ciężarówek zachwiała się i uderzyła w kabinę drugiej. Zdarzenie miało miejsce kilka kilometrów za Bysławiem w kierunku Szumiącej (DW 240). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy jeden samochód z rozbitą naczepą oraz drugi pojazd przewożący drewno leżący na boku w rowie. Kierujący byli poza pojazdami. Jeden z kierowców został poraniony odłamkami szkła z szyby kabiny. Została mu udzielona pomoc medyczna, a następnie został on przekazany zespołowi pogotowia. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Naszym zadaniem było także zabezpieczenie uszkodzonej naczepy, neutralizacja płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów i miejsca zdarzenia. Podczas działań ruch początkowo był wstrzymany, a następnie odbywał się wahadłowo. Ruchem kierowała policja.
W międzyczasie jeden zastęp JRG Tuchola został przedysponowany do pożaru lasu w Gminie Cekcyn. My nasze działania zakończyliśmy po ok. 1,5 godziny.
⚠️ ALARM – 04.04.2022, godz. 17:20⚠️
➡️ Zderzenie dwóch ciężarówek
🌐 Miejsce: droga DW 240 (Bysław-Szumiąca).
👩‍🚒 Na miejscu: GBA i SLRt OSP Bysław, GBA i GCBA JRG Tuchola, ZRM, policja.
✅ 36 / 2022