ALARM! – 04.05.2019 – Kolizja samochodu osobowego…

O godz. 16:55 zostaliśmy zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce ok. 2 km od Bysławia w kierunku Świecia na drodze DW 240.  Po dotarciu na miejsce zastaliśmy auto marki Mercedes przewrócone na boku poza drogą wojewódzką, cztery osoby poszkodowane (w tym dwójka dzieci) oraz psa z rozbitego samochodu. Wszystkie osoby znajdowały się poza autem. Poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pomoc przedmedyczna, a także wsparcie psychiczne do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego. Trzy osoby z urazami klatki i ręki zostały przetransportowane karetką do szpitala w Bydgoszczy. Jedna osoba odmówiła pomocy. Pies znalazł się pod opieka rodziny poszkodowanych.

Na miejscu działały: OSP Bysław, JRG Tuchola, policja i pogotowie.