ALARM! – 06.08.2020 – wypadek drogowy – zderzenie dwóch pojazdów

O poranku zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na trasie DW240 (na wysokości skrzyżowania na Lubiewice). Wyjechaliśmy dwoma zastępami. Na miejscu zastaliśmy ciągnik siodłowy z naczepą, który blokował całą jezdnię, samochód dostawczy w rowie, a także jedną osobę poszkodowaną poszkodowaną przytomną, ale niekontaktującą poza pojazdem. Przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, a także do udzielenia tej osobie pierwszej pomocy. Osobę z urazem głowy i barków i bolesnością klatki piersiowej należało wydostać spod pojazdu i zabezpieczyć na desce ortopedycznej. Założono kołnierz i opatrzono rany. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego zadysponował do poszkodowanego śmigłowiec LPR.
Droga na czas działań naszych i policji była całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd.
Na koniec należało usunąć pojazdy z jezdni, zneutralizować plamy po płynach eksploatacyjnych, a także posprzątać drobne elementy leżące na niej.
Działania trwały ponad 3,5 godziny.
🚒 Na miejscu: GBA i SLRt OSP Bysław, GCBA JRG Tuchola, LPR i ZRM, 3 x policja
✅ 31 /2020