ALARM! – 09.06.2018 – Pożar lasu w Bruchniewie

W upalne sobotnie popołudnie rozległ się sygnał bysławskiej syreny. O godzinie 16:50 zostaliśmy powiadomieni o pożarze lasu w leśnictwie Bruchiewo (kierunek Jania Góra). Dyżurny SK Tuchola od razu zadysponował nasze dwa zastepy GBA. Po dotarciu na miejscu działały już po jednym zastępie OSP Lubiewo i OSP Sucha. Nasze zadanie polegało na zasileniu w wodę działających zastępów. Po godzinie pożar został opanowany. Oprócz wymienionych jednostek na miejscu pojawiły się jeszcze OSP Minikowo (w razie zapotrzebowania na wodę miało utworzyć punkt czerpania wody) oraz JRG Tuchola i Służba leśna.

Należy wspomnieć, że jeden ciężki zastęp z OSP Lubiewo w tym dniu działał przy wielkim pożarze lasu w Starej Rzece (pow. świecki).

SIS na miejscu: GBA OSP Lubiewo, GBA OSP Sucha, 2xGBA OSP Bysław, GBA OSP Minikowo, GCBA JRG Tuchola oraz Służba Leśna.

zdarzenie nr 24/2018