ALARM! – 09.09.2019 – Pożar kotłowni w centrum Bysławia

O godz. 20:40 uruchomiona została syrena w naszej jednostce. O pożarze kotłowni zaalarmował nas jeden z mieszkańców Bysławia. Do zgłoszenia udaliśmy się dwoma zastępami GBA MAN i GBA Mercedes. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy całe pomieszczenie w ogniu, a także ogień wydostający się na dach. Przystąpiliśmy do działań gaśniczych, a także jednocześnie jedna z rot w aparatach ODO  przeszukała resztę pomieszczeń. Ewakuowano pozostałych lokatorów. Jedna osoba tam mieszkająca została poszkodowana. Udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie została przekazana zespołowi pogotowia. Po dłuższej walce z żywiołem udało się opanować sytuację. Pogorzelisko zostało dokładnie przelane i sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej.

Na miejscu działały: 2xGBA OSP Bysław, GCBA JRG Tuchola, ZRM i policja.

📢 74/2019