ALARM! – 10.06.2024 – Wypadek drogowy wraz z pożarem auta

Zdarzenie dotyczyło zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów (2 pojazdy osobowe i ciągnik siodłowy z naczepą). Jeden z pojazdów całkowicie spłonął. Jedna osoba zginęła, a druga została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego. Działania trwały do późnych godzin wieczornych spowodowane pracami policji pod nadzorem prokuratora. Droga DW 240 przez ponad 8 godzin była na tym odcinku nieprzejezdna.
Naszym zadaniem było w pierwszej fazie zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pojazdu, pomoc poszkodowanym, a w późniejszej fazie pomoc policji podczas prac, w kierowaniu ruchem na wyznaczonym objeździe.
Gdy policja zakończyła swoje czynności zajęliśmy się posprzątaniem miejsca zdarzenia i przywróceniem ruchu na drodze wojewódzkiej. Ostatnią czynnością była pomoc w wydostaniu samochodu ciężarowego z pola.
Do remizy wróciliśmy o godz. 0:30.
10.06.2024, godz. 15:14
⚠️ Wypadek drogowy, pożar samochodu
DW 240, odcinek Bysław-Lubiewice
2xGBA OSP Bysław, GBA i GCBA OSP Lubiewo, GBA i SLOp JRG Tuchola, policja , ZRM, ITD, pomoc drogowa
19 /2024