ALARM – 10.10.2021 – Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i motocykla

W niedzielne popołudnie zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Do tego zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem GBA MAN. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy zastęp JRG Tuchola oraz ZRM. W wyniku zderzenia czołowego najciężej poszkodowanym został kierujący motocyklem. Z licznymi złamaniami został on przekazany wezwanemu na miejsce zespołowi LPRu. Lżej poszkodowani pasażerowie z samochodu osobowego zostali przekazani zespołowi pogotowia.
Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca na lądowanie śmigłowca LPRu, pomoc przedmedyczna poszkodowanym, neutralizacja plam płynów eksploatacyjnych oraz usunięcie pojazdów z drogi i przywrócenie ruchu drogowego.
czas: 10.10.2021, godz. 15:55
➡️ zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i motocykla
🌐 Miejsce: droga DW 240 (odcinek pomiędzy Płazowem, a Tucholą)
👩‍🚒 Na miejscu: GBA OSP Bysław, GBA JRG Tuchola, 2 x ZRM, LPR patrol policji
✅ 55 / 2021