ALARM – 14.04.2022 – Kolizja drogowa

Dyspozycja dotyczyła miejscowego zagrożenia w postaci kolizji drogowej na drodze DW240 w Szumiącej. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód w rowie, a także przewróconą latarnię uliczną tarasującą jezdnię. Kierujący pojazdem, podróżujący z psem, był poza podjazdem. Żeby strażacy-ratownicy mogli zbadać poszkodowanego musiał on zamknąć swojego pupila w aucie. Kierujący nie doznał poważniejszych urazów. Nie zgodził się na wezwanie ZRMu. Na czas usuwania uszkodzonej latarni ruch na drodze został wstrzymany na kilka minut. Podczas działań nasi ratownicy zabezpieczyli jeszcze miejsce zdarzenia oraz auto.
⚠️ ALARM – 14.04.2022, godz. 15:10⚠️
➡️ Kolizja drogowa
🌐 Miejsce: droga wojewódzka DW 240 w Szumiącej.
👩‍🚒 Na miejscu: GBA OSP Bysław, GBA JRG Tuchola, policja
✅ 40 / 2022