ALARM! – 15.02.2023 – Pożar budynku mieszkalnego

W środę o godz. 4:55 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Bysław (wybudowanie).
Po dotarciu na miejsce zastaliśmy silne zadymienie na poddaszu budynku oraz mieszkańców poza budynkiem. Rota w aparatach OUO weszła do budynku z linią szybkiego natarcia i po dotarciu do pomieszczenia rozpoczęła gaszenie (płonął tapczan oraz biurko). Druga rota rozpoczęła doście do pomieszczenia z drabiny. Drugi zastęp natomiast wykonał wentylację budynku za pomocą wentylatora oddymiającego. Pożar udało się szybko opanować i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia. W międzyczasie nasi ratownicy udzielili pomocy przedmedycznej jednemu z mieszkańców domu, który doznał oparzenia dłoni oraz skarżył się na duszności. Po zastosowaniu opatrunku z hydrożelu osoba została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego.
Do remizy wróciliśmy przed godz. 7.
Statystyki
⭕️ ALARM – 15.02.2023, godz. 04:55
⚠️ Pożar budynku mieszkalnego
🌐 Miejsce: Bysław
👩‍🚒 Na miejscu: 2xGBA OSP Bysław, GCBA JRG Tuchola, policja, ZRM
🚨 9 / 2023