ALARM – 15.09.2021 – Pożar przewodu kominowego

Do tego zdarzenia dotyczącego pożaru przewodu kominowego zadysponowano nasz 1 zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce naszego zastępu zastaliśmy rozpoczynający działania gaśnicze zastęp OSP Minikowo. Płomień w kominie był już przyduszony. Nasze działania polegały na udrożnieniu przewodu kominowego przy pomocy „zestawu kominiarza”, a także usunięciu pozostałości żaru z komina. Tu napotkaliśmy na drobne problemy, gdyż dostęp do wyczystki był zagrodzony przez składowane w kotłowni drewno. Dlatego wraz z druhami z Minikowa zrobiliśmy dostęp poprzez usunięcie drewna z pomieszczenia. Po wyczyszczeniu dla pewności komin został sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania zakończyliśmy po ok. 1,5 godziny.
ALARM  godz. 06:00
➡️ Pożar przewodu kominowego
🌐 Miejsce: Minikowo
👩‍🚒 Na miejscu: 🚨GBA OSP Bysław, GBA OSP Minikowo, GCBA JRG Tuchola
✅ 44 / 2021