ALARM! -18.06.2020 – Usuwanie skutków ulewy nad powiatem tucholskim

Po długim czasie rozległ się dźwięk syren na naszej remizie. O godz. 17:30 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków burzy i ulewy, która przeszła nad Gminą Tuchola. Do różnych zdarzeń związanych z tą sytuacją udaliśmy się dwoma zastępami. Pierwszy zastęp GBA MAN udał się do Tucholi, gdzie w kilku miejscach pompował wodę z piwnic, a także usuwał powalone drzewo na samochód osobowy na jednym z osiedli Tucholi, by następnie udać się do miejscowości Raciąż, by usunąć zalegającą wodę z jednej z ulic.
Nasz drugi zastęp SLRt udał się do miejscowości Wlk Mendromierz, by również usunąć wodę z piwnicy.
Na koniec po powrocie do bazy zastęp SLRt udał się jeszcze usunąć gniazdo owadów błonkoskrzydłych, które zagnieździły się przy wejściu do budynku mieszkalnego na jednej z posesji na terenie Bysławia.
Należy wspomnieć, że w czasie naszych działań duże siły i środki z powiatu tucholskiego uczestniczyły w akcji gaszenia gospodarstwa na terenie gm. Gostycyn.

Czas pracy: 17:30 – 21:10

🚒 Na miejscu: GBA i SLRt OSP Bysław,

 20, 21, 22, 23 /2020

zdjęcia: mat. własne oraz tygodnik.pl