ALARM – 19.11.2022 – Auta wpadły w poślizg…

W ten bardzo śnieżny poranek zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu GBA do pomocy w wyciągnięciu samochodu dostawczego z rowu, który częściowo blokował jezdnię drogi wojewódzkiej. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zabezpieczali teren i kierowali ruchem. Żołnierze znaleźli się tu, gdyż odbywali niedaleko miejsca zdarzenia ćwiczenia. Naszym zadaniem było wyciągnięcie pojazdu z rowu i przywrócenie drożności drogi.
Po tym zdarzeniu o godz. 10.50 udaliśmy się nieopodal na drogę powiatową w kierunku Bysławka, gdzie kierujący samochodem osobowym również znalazł się w podobnej sytuacji i potrzebował pomocy.
W obu przypadkach brak było osób poszkodowanych.
⚠️ALARM – 19.11.2022, godz. 10:04
➡️ samochody w rowach
🌐 Miejsce: droga DW240, droga powiatowa Bysław-Bysławek
👩‍🚒 Na miejscu: GBA OSP Bysław, żołnierze 8 K-PBOT
✅ 101,102 / 2022