ALARM! – 20.06.2018 – Pożar nieużytków rolnych w Wełpinie…

W tym dniu od godz. 15:11 zawiadomieni zostaliśmy o pożarze trawy na peryferiach miejscowości Wełpin. Od razu wyruszyliśmy dwoma zastępami. Po dotarciu na miejsce okazało się, że potrzeba znacznych sił i środków. Dowódca akcji od razu poprosił o zadysponowanie kolejnych zastępów.  Działania wymagały utworzenia punktu czerpania wody z pobliskiego jeziora Bysławskiego. To zadanie wykonały jednostki OSP Bysławek i OSP Zdroje i OSP Wełpin. Udało się uratować pobliskie pola ze zbożem, dom letniskowy oraz lasek, którego część też zajęła się płomieniami.  Dogaszanie trwało do godziny 18:30.

W akcji brały udział następujące siły i środki:

2x GBA OSP Bysław, GCBA JRG Tuchola, 2x GBA OSP Lubiewo, GCBA OSP Cekcyn, GCBA OSP Zdroje, GBA OSP Zielonka, GLM OSP Wełpin oraz GLBM OSP Bysławek

zdarzenie nr: 27/2018

zdjęcia:  mat. własne, OSP Zielonka, Michał Musolf (Kujawsko – Pomorscy Łowcy Burz)