ALARM! – 21.01.2020 – Samochód dostawczy wypadł z drogi…

O godz. 12:45 jeden zastęp GBA z naszej jednostki uczestniczył w usuwaniu skutków kolizji drogowej na drodze DW 240. Zdarzenie miało miejsce na odcinku Bysław-Lubiewice. Po dotarciu naszego zastępu na miejsce zastaliśmy samochód dostawczy znajdujący się poza jezdnią oraz jedną osobę poszkodowaną (kierowca) wewnątrz pojazdu. Osoba była przytomna. Poszkodowanemu ratownicy zaopatrzyli rany (uraz głowy), a następnie wydostali z pojazdu, a następnie na desce ortopedycznej przekazali zespołowi pogotowia. Pozostałe czynności, które wykonaliśmy to zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odcięcie prądu w pojeździe. Przez cały czas akcji ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo. Do remizy wróciliśmy po godzinie działań. Na miejscu również: GBA oraz SLOp JRG Tuchola, policja.

🚨2/2020