ALARM – 21.01.2022 – Samochód ciężarowy wypadł z drogi

Tej nocy zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Po przybyciu zastaliśmy ciężarówkę z naczepą, częściowo w rowie, a częściowo blokująca oba pasy jezdni drogi wojewódzkiej DW240. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Lubiewic. Od razu zabezpieczyliśmy miejsce kolizji, oświetlimy je i wraz z policją wyznaczyliśmy objazd przez parking restauracji. Następnie zneutralizowaliśmy wycieki. Do czasu przyjazdu holowników ratownicy czuwali nad bezpieczeństwem miejsca. Po kilku godzinach ciężarówka została postawiona na koła, a ruch przywrócony. Do remizy wróciliśmy ok. godz. 10.
➡️ godz. 3:10
🌐 Miejsce: Lubiewice
👩‍🚒 Na miejscu: GBA i SLRt OSP Bysław, GBA JRG Tuchola, policja, holowniki (pomoc drogowa)
✅ 03 / 2022