ALARM! – 21.04.2020 – Pożar poddasza użytkowego…

O godz. 15:50 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru poddasza budynku mieszkalnego, który znajdował się na wybudowaniu w Bysławiu. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy całkowicie zadymione poddasze nieużytkowe, a także języki ognia wydostające się na dach budynku. Rota w aparatach ODO dostała się na poddasze i przy użyciu szybkiego natarcia zaczęła mozolną akcję gaśniczą. Cała trudność polegała na tym, że ogień umiejscowiony był pomiędzy dachem, a podbitką. Trzeba było się przedostać do niego poprzez folię, pyty rigips-owe i ocieplenie. Do pomocy oprócz JRG Tuchola ściągnięte zostały zastępy z OSP Lubiewo oraz drugi podnośnik z JRG Sępólno Krajeńskie z uwagi na przedostanie się ognia z drugiego, niedostępnego z wewnątrz poddasza, szczytu domu. Kilkugodzinne działania strażaków ograniczyły niszczycielską siłę ognia tylko do połaci dachowej, ale i tak straty są ogromne (pokrycie dachowe, nadpalona konstrukcja więźby dachowej, ocieplenie i zabudowa poddasza). Na koniec spalone elementy usunęliśmy z dachu.

🚒 Na miejscu: GBA i SLRt OSP Bysław, GBA i GCBA OSP Lubiewo, GCBA i SH-21 JRG Tuchola, SH JRG Sępólno Krajeńskie, SLOp JRG Tuchola.
 17/2020

źródło zdjęć: materiały własne oraz OSP Lubiewo