ALARM! – 21.06.2018 – Konary na drodze oraz niewielki pożar lasku…

Czwartkowe popołudnie jeżeli chodzi o pogodę zapowiadało się bardzo dynamicznie. Właśnie w tym czasie synoptycy zapowiadali załamanie pogody skutkującej wystąpieniem chwilowych silnych wiatrów. Po przejściu chwilowej wichury w Bysławiu o godzinie 15:45 rozległ się dźwięk syren. Dyżurny z SK Tuchola powiadomił nas o zalegających konarach drzew na drodze pomiędzy Bysławiem, a Lubiewem. Po dojeździe na miejsce za pomocą pilarki usunęliśmy zagrożenie z drogi.

Zaraz po zakończeniu działań około godz. 16:00, wracając do remizy, ponownie zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego z Tucholi. Tym razem był to pożar lasku znajdującego się przy drodze wojewódzkiej DW 240. Na miejsce przybył również drugi zastęp naszej straży.
Okazało się, że pożar jest niewielki i po kilkudziesięciu minutach udało się go opanować.

zdarzenie nr 28/2018
zdarzenie nr 29/2018