ALARM! – 25.05.2019 – Pożar w tartaku w Wierzchucinie…

O godz. 15:25 zostaliśmy zadysponowani przez dyspozytora z SKKP Tuchola dwoma zastępami GBA do pożaru tartaku w miejscowości Wierzchucin (gmina Cekcyn). Na miejscu zastaliśmy pracujące zastępy z gminy Cekcyn. Pożar w jednej z hal zakładu został szybko opanowany przez ratowników działających w aparatach ODO. Jednak to nie był koniec pracy.  Pozostało jeszcze przelać wszystko dokładnie oraz usunąć spalone elementy konstrukcji hali. Ratownicy sprawdzili również całe pomieszczenie pod względem przebywających tam osób (według zgłoszenia była mowa o jednej osobie poszkodowanej). Żadnych osób nie znaleziono. Na miejscu: 2x OSP Bysław, 2x OSP Cekcyn, OSP Zdroje, OSP Zielonka, OSP Iwiec, 2x JRG Tuchola, policja oraz ZRM. Działania, decyzją KDR-u, zakończyliśmy po 90 minutach.

zdarzenie nr: 32/2019

informacja o wydarzeniu w mediach: Tygodnik Tucholski

źródło zdjęć: materiały własne, Tygodnik Tucholski