ALARM! – 26.04.2019 – Pożar stodoły na wybudowaniu pod Lubiewem…

O godz. 13:26 rozległ się dźwięk syren w naszej miejscowości. Zgłoszenie brzmiało: „pożar stodoły, bez osób poszkodowanych, blisko zabudowania” . Przez dyżurnego SKKP w Tucholi od razu zostaliśmy dysponowani dwoma zastępami GBA. Po dotarciu na miejsce rozwinęliśmy linie gaśnicze i  razem z OSP Lubiewo rozpoczęliśmy gaszenie stodoły. W murowanej stodole zapaliły się baloty słomy, a następnie zajęła się drewniana konstrukcja dachu. Na miejsce przybywały kolejne zastępy z JRG Tuchola, OSP Sucha oraz OSP Bysławek (który utworzył na stawie w Lubiewie stanowisko wodne). Po stłumieniu ognia należało zawartość stodoły opróżnić oraz dokładnie przelać. Tutaj rozgarnianiu słomy z pomocą przybyli miejscowi rolnicy z ciężkim sprzętem. Do remizy wróciliśmy po 3,5 godzinach pracy.

Na miejscu działały: GCBAM, GBA i SLOp OSP Lubiewo,  2xGBA OSP Bysław, GCBA OSP Cekcyn, GBA OSP Sucha, GLM OSP Bysławek oraz GCBA i SLOp JRG Tuchola.

26/2019