ALARM! – 26.05.2018 – POŻAR STODOŁY MINIKOWO…

O godz. 23:15 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru stodoły w Minikowie. Po dotarciu zastaliśmy rozwinięty już pożar stodoły, zagrażający pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu oraz działające juz zastępy z Minikowa i Lubiewa. Po konsultacji z dowódcą akcji rozwinęliśmy dwie linie gaśnicze w natarciu od strony lasku (las również zajmował się już ogniem). Po chwili dojechały dwa zastępy z JRG Tuchola. Kierujący działaniami ratowniczymi zadysponował również na miejsce OSP Bysławek, który miał za zadanie przygotowanie punktu czerpania wody na strudze w Minikowie, gdyż awarii uległ jeden z hydrantów znajdujący się w pobliżu miejsca akcji. Wodę dostarczano metodą dowożenia. Po około 0,5 godziny ogień udało się stłumić. Pozostało tylko zająć się dogaszaniem poprzez przetrząśniecie i przelanie pogorzeliska (żmudna długotrwała praca). Działania zakończyliśmy o godz. 3:00 w nocy.

SIS na miejscu: GCBA i GBA OSP Lubiewo, 2xGBA OSP Bysław, GBA i GCBA JRG Tuchola, GBA Minikowo, GLM OSP Bysławek, SLOp JRG Tuchola.

zdarzenie nr 20/2018
zdjęcia: mat. własne oraz OSP LUBIEWO