ALARM! – 28.08.2019 – Zerwany dach na budynku mieszkalnym

W czasie trwającej gwałtownej burzy nad naszym terenem po godzinie 18:30 rozległy się syreny w naszej jednostce. Alarm dotyczył uszkodzenia dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Wełpin. Udaliśmy się na miejsce jednym zastępem. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy częściowo uszkodzony dach (jedna połać dachowa) na domu mieszkalnym oraz uszkodzoną stodołę (na szczęście nie użytkowaną).

Za pomocą plandeki, drewnianych łat i gwoździ uszczelniliśmy wyrwę w dachu. Dzięki temu tymczasowo dom został zabezpieczony przed dalszym zalewaniem.

Należy podkreślić, że podczas działań i w nocy nad okolicą cały czas przechodziły burze i gwałtowne opady deszczu. Działania trwały około 2 godzin.

nr zdarzenia: 68/2019

Podczas powrotu do remizy zostaliśmy wezwani przez dyżurnego SKKP w Tucholi do pożaru transformatora w Zalesiu. Gdy nasz zastęp był w Cekcynie również decyzją dyżurnego zostaliśmy zawróceni do bazy. Siły i środki na miejscu były wystarczające, a samo zagrożenie nie tak rozległe.

nr zdarzenia: 69/2019