ALARM – 29.05.2018 – Ćwiczenia – pożar lasu na terenie Nadleśnictwa Trzebciny…

We wtorkowe przedpołudnie (godz. 9:20) zostaliśmy powiadomieni przez dyżurnego SK w Tucholi, abyśmy udali się alarmowo jednym zastępem do punktu koncentracji w Ludwichowie (gm. Cekcyn) na ćwiczenia. Tematem ćwiczeń był pożar lasu, a także dowożenie wody na duże odległości oraz zgrywanie jednostek…

Kierujący działaniami ratowniczymi rozdzielił siły i środki na 3 zespoły: prowadzący działania gaśnicze, dowożący wodę oraz punkt czerpania wody (stanowisko wodne). Naszym bezpośrednim zadaniem było dostarczanie wody  z punktu czerpania wody przy jeziorze Wypalanki do zbiornika pośredniego, z którego za pomocą samochodu cysterny woda liniami głównymi była dostarczana do jednostek działających przy pożarze w lesie.

W ćwiczeniach uczestniczyły liczne jednostki z powiatów tucholskiego i świeckiego…

Siły i środki na ćwiczeniach: GCBA JRG Tuchola, CN-18 JRG Tuchola, SLOp JRG Tuchola, SLKw JRG Tuchola, GBA JRG Świecie, SLOp JRG Świecie, GCBA OSP Legbąd, GBA OSP Cekcyn, 2x GBA OSP Śliwice, GBA OSP Zielonka, GBA OSP Zdroje, GBA OSP Bysław, GBA OSP Rosochatka, GCBA OSP Warlubie, GCBA OSP Osie, GBA OSP Drzycim, GCBA OSP Przysiersk, GBA OSP Śliwiczki,  GBA OSP Lińsk, GLM OSP Lubocień, GBA OSP Bukowiec, OSP Miedzno.

zdarzenie nr: 21/2018