ALARM! -29.06.2020 – kolizja dwóch samochodów na DW 240

W deszczowe popołudnie o godz. 18:15 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej DW 240 za miejscowością Bysław w kierunku Lubiewic. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami (GBA i SLRt). Po przyjeździe zastaliśmy jeden pojazd na jezdni, który całkowicie blokował przejazd i drugi pojazd w rowie. Osoby uczestniczące w kolizji opuściły pojazdy przed naszym przyjazdem. Roztrzęsiona kobieta i skarżący się na ból żeber mężczyzna najpierw trafili pod naszą opiekę, a następnie zostały przekazane zespołom pogotowia ratunkowego. Na początku ruch był całkowicie wstrzymany, a po usunięciu samochodu z jezdni jeszcze przez okres naszych działań odbywał się wahadłowo.

Nasi ratownicy zabezpieczyli pojazdy (odcięcie prądu w akumulatorach), kierowali ruchem, a także usunęli z jezdni drobne elementy karoserii i wycieki płynów eksploatacyjnych.

🚒Na miejscu: GBA i SLRt OSP Bysław, GCBA JRG Tuchola, 2x ZRM i policja
 25 /2020