ALARM – 30.12.2022 – dachowanie samochodu i uderzenie w drzewo

W nocy z czwartku na piątek zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego na drodze Bysławek-Klonowo. Udaliśmy się w sile jednego zastępu GBARt 3,5/16. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pojazd przewrócony na bok oparty o drzewo i jedną osobę (kierowcę) w nim uwięzioną. Od razu przystąpiliśmy do działań w postaci: zabezpieczenia miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu oraz oceny stanu poszkodowanego. Kierowca był przytomny, bez widocznych większych obrażeń, lecz mało kontaktowy. Po wykonaniu dojścia do poszkodowanego osoba została ewakuowana z pojazdu przy pomocy deski i przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego. Na koniec usunęliśmy pojazd z jezdni.
Do koszar wróciliśmy po 2 godz.
⚠️ALARM – 30.12.2022, godz. 02:16
➡️ Dachowanie samochodu
🌐 Miejsce: Bysławek, droga powiatowa Bysławek-Klonowo
👩‍🚒 Na miejscu: GBA OSP Bysław, GBA JRG Tuchola, GLM OSP Bysławek, ZRM, policja
✅ 109 / 2022