ALARM – 7.07.2022 – Przewrócona żaglówka na jeziorze Bysławskim

Dyspozycja dotyczyła przewróconej żaglówki na jeziorze Bysławskim, którą płynęło 5 osób (wśród nich były dzieci). Do akcji udaliśmy się zastępem wraz z łodzią ratowniczą. Po zwodowaniu łodzi i dotarciu na miejsce zastaliśmy 3 osoby przy żaglowce. Okazało się, że tylko jedna z nich uczestniczyła w tym zdarzeniu, a pozostałe dwie pomagały postawić łódź. Pozostali uczestnicy w momencie naszego przybycia byli na brzegu. Żadna z osób nie wymagała pomocy medycznej.
Naszym zadaniem była pomoc w postawieniu żaglówki i odholowaniu jej do brzegu. Wodowanie drugiej łodzi (JRG Tuchola) nie było potrzebne.
⚠️ALARM – 7.07.2022, godz. 14:40
➡️ Przewrócona żaglówka na jeziorze
🌐 Miejsce: jezioro Bysławskie Wielkie
👩‍🚒 Na miejscu: SLRt OSP Bysław + łódź ratownicza, 2xSLOp JRG Tuchola + łódź ratownicza, policja,
✅ 67 / 2022