ALARM! – 9.10.2018 – Pożar naczepy z drewnem…

Dzisiaj rano (godz. 7:15) zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru naczepy samochodu ciężarowego załadowanego drewnem na drodze DW 240 za Bysławiem w kierunku Świecia. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozwijający się pożar ładunku naczepy oraz palące się koła. Naczepa była odłączona od reszty zestawu. Ratownicy ubrani w aparaty ODO opanowali zagrożenie za pomocą szybkiego natarcia. Następnie w celu dogaszenia ładunku kierowca używając HDSa rozładował drewno, które zostało przelane wodą.

Prawdopodobnie blokada hamulców spowodowała eksplozję koła i zapłon ładunku drewna.

Na miejscu były obecne 2 zastępy OSP Bysław, JRG Tuchola oraz policja.
zdarzenie nr: 60/2018

Poniżej film z dzisiejszego wyjazdu 2 zastępów GBA sfilmowany przez druha Michała z OSP Kcynia, który przebywa na kursie KPP w naszej jednostce.