Ćwiczenia w ratownictwie wodnym na jeziorze w Bysławiu 20.07.2017…

W czwartkowe przedpołudnie wraz ze strażakami z OSP Cekcyn, PSP Tuchola oraz ratownikami Borowiackiego WOPR  wzięliśmy udział w ćwiczeniach z ratownictwa wodnego. Manewry obyły się na jeziorze Bysławskim. Podczas ćwiczeń zrealizowaliśmy dwa założenia: patrol obiektu oraz pomoc tonącemu, który wypadł z kajaka. W scenariuszu grupa z OSP Cekcyn przy pomocy łodzi motorowej podjęła poszkodowanego z wody i przetransportowała go do punktu medycznego na lądfzie, gdzie zastęp z OSP Bysław udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej. W tym czasie ratownik WOPR wyprosił wszystkich z wody na kąpielisku w Bysławiu, a druga grupa z OSP Bysław na łodzi wiosłowej dokonała przeszukania kajaku, gdyż nie było wiadomo czy była jedna osoba czy dwie.

Po realizacji założenia nastapiło omówienie i wspólne wyciągnięcie wniosków.

Manewrom przyglądali się wczasowicze, którzy wypoczywali nad jeziorem Bysławskim.

Film z manewrów autorstwa Fabiana Skrabuły:

kilka fotek z tego wydarzenia autorstwa M. Słupińskiej