Członkowie MDP Bysław na zlocie w Pile-Młyn…

W niedzielny upalny dzień 28.07.2019 roku chętni członkowie MDP Bysław uczestniczyło w zlocie integracyjnym dla MDP powiatu tucholskiego. Zlot odbył się w obozie szkoleniowym MDP w Pile-Młyn, a gospodarzem spotkania był druh Stanisław Kwaśnik (komendant obozu) wraz ze swoimi współpracownikami. W spotkaniu uczestyniczyła strażacka młodzież z całego terenu powiatu tucholskiego (ok. 60 osób), a także uczestnicy turnusu MDP (ok. 100 osób). W czasie zlotu młodzież mogła nawiązać kontakty z innymi drużynami, rywalizować w duchu fair play w rozmaitych dyscyplinach sportowych tj.: piłka nożna, siatkówka, dwa ognie, przeciąganie węża strażackiego, rzut piłką lekarską. Dodatkowo młodzież mogła  skorzystać z kąpieli pod czujnym okiem pana ratownika, a także uczestniczyć w rozmaitych zabawach tj. tańce obozowe, oblewanie się balonami z wodą. Dla nabrania sił przygotowano, ciastka, przepyszną grochówkę obozową, a także kiełbaski, które można było upiec przy ognisku i wspólnych śpiewach.

Dziękujemy za gościnę druhowi Stanisławowi Kwaśnikowi oraz obozowiczom za super przyjęcie nas do swojej strażackiej braci.