Dystrybucja ulotek w ramach akcji #SZCZEPIMYSIE

W sobotę i niedzielę: 20-21.03.2021 roku druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w akcji dystrybucji ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. Jednocześnie z tymi ulotkami, na prośbę UG Lubiewo, zostały rozprowadzone ulotki informacyjne o Narodowym Spisie Ludności.

Pomimo niesprzyjającej pogody udało się roznieść wszystkie przekazane nam ulotki, które trafiły do sporej części mieszkańców sołectwa Bysław.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie. Broszury, oznakowane numerami telefonów do koordynatorów gminnych akcji szczepień zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Na terenie Gminy Lubiewo do transportu zostały wyznaczone następujące jednostki: OSP Bysławek, OSP Klonowo, OSP Minikowo.