Gminne eliminacje OTWP…

W piątek 22.03.2019 roku o  godzinie 10:00 w sali BCKiP w Lubiewie rozpoczęły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”. W szranki  stanęła młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-VI SP oraz klasy VII-VIII SP i gimnazjum. Razem w zmaganiach uczestniczyło 18 osób. Pierwszym etapem był test z szeroko zrozumiałej wiedzy pożarniczej (sprzęt, zastosowanie,  oznakowanie, prewencja, historia pożarnictwa, przepisy p.poż itp.), a następnie najlepsze 3 osoby z każdej kategorii przechodziły do etapu finałowego. Tam finaliści odpowiadali ustnie na pytania przed komisją składającą się z oficerów z PSP w Tucholi. Po tym etapie i podliczeniu punktów ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

Wyniki przedstawiają się następująco:

  • kategoria I:
  1. Roksana Gaca (SP Lubiewo)
  2. Martyna Szymańska ( SP Bysław, MDP Bysław)
  3. Natalia Jaremek (SP Lubiewo)
  • kategoria II:
  1. Mirela Łepek (SP Bysław, MDP Bysław,)
  2. Piotr Barwik (SP Bysław)
  3. Filip Ostrowicki (SP Bysław, MDP Bysław)

Zwycięzcy każdej z kategorii będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych w dniu 4 kwietnia w Trzebcinach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególnie zwycięzcom!!!