Goście z Lichtensteinu, Austrii i Białorusi w naszej strażnicy

Dnia 14 września 2014 r. w naszej strażnicy gościliśmy delegację międzynarodową strażaków z państw: Liechtensteinu, Austrii, Białorusi oraz druhów z ZOM ZOSP RP w Bydgoszczy.

Delegacje te brały udział w uroczystości 150 lecia powstania ochotniczego pożarnictwa w Bydgoszczy. Byli także Gośćmi XIII Wojewódzkich Zawodów MDP – CTIF w Bydgoszczy. Dzięki naszym przyjaciołom, w ramach poznania naszego województwa i funkcjonowania OSP zaplanowana była wycieczka do Chełmna i Bysławia.

Delegacje w Bysławiu podjęli strażacy z Bysławia wraz z Wójtem Gminy Lubiewo Michałem Skałeckim.

Podczas oglądania strażnicy z uznaniem wypowiadali się na temat obiektu Domu Strażaka, ogródka za strażnicą, boksów garażowych i sprzętu. Gratulowali poziomu wyposażenia i wyszkolenia, a także Orkiestry Dętej.

W skład delegacji wchodzili:

Delegacja ze Związku Straży Pożarnych Liechtensteinu; Pirchl Christoph, Clavadetscfer Luca, Buttiker Fabian, Biedermann Christian, Konrad Manfred.

Delegacja z Austrii Związku Straży Pożarnych ( Vorarlberg ); Schneider Peter, Konig Manfred, Fetz Wolfgang, Batlog Rainer, Hosp Andreas.

Delegacja Stowarzyszenia Strażaków Ochotników z Brześcia na Białorusi; Aleksander Sawczuk, Kirył Ryżankow, Aleksander Bagoński.

Delegacja ZOM Bydgoszcz; Prezes dh Leszek Szmyt, sekretarz ZOM – tłumacz dh Marek Szimelpfenig, członek Zarządu OSP Tele-Fonika Kable – tłumacz dh Marcin Szmyt

goscie_z_zagranicy_3

goscie_z_zagranicy_1 goscie_z_zagranicy_2