II edycja turnieju „Młody Ratownik” w Bysławiu

Za nami druga edycja turnieju „Młody Ratownik”, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Bysławiu, a współorganizatorem nasza Straż – OSP Bysław. W tej edycji turnieju udział wzięło 5 drużyn, które zmagały się z 5 scenkami, na których drużyny musiały się wykazać umiejętnościami z pierwszej pomocy. Uczestnicy zmagali się z: podtopieniem, ciałem obcym w ciele, osobą, która była pod wpływem narkotyków/dopalaczy, upadkiem z wysokości oraz osobami podtrutymi tlenkiem węgla. Nad każdą konkurencją czuwała komisja sędziowska, która składała się ze strażaków OSP Bysław oraz PSP Tuchola, harcerzy z Tucholi i policjantów. Wszyscy sędziowie byli po przeszkoleniu medycznym (przynajmniej kurs KPP).

W wyniku rywalizacji drużyn i po podliczeniu punktów ze stacji wyłoniono zwycięzcę. Najlepszą drużyną okazała się po raz drugi ekipa z SP Bysław (drużyna składa się z członków MDP Bysław). Drugie miejsce zajęła drużyna z SP Lubiewo, a trzecie SP Gostycyn.

Klasyfikacja końcowa wszystkich drużyn:

  1. SP Bysław
  2. SP Lubiewo
  3. SP Gostycyn
  4. SP Cekcyn
  5. SP nr 2 Tuchola

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności!!!