Krzysztof Glazik na Mistrzostwach Polski w Ostródzie!

Przepiękny Amfiteatr w Ostródzie nad jeziorem Drwęckim po raz pierwszy gościł najlepszych zawodników strażaków ochotników w posługiwaniu się pilarką spalinową, piłą ręczną oraz siekierą. Jako jedyny zawodnik z województwa kujawsko – pomorskiego po przejściu eliminacji w Poznaniu do Mistrzostw Polski zakwalifikował się reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Bysławiu debiutant tych zawodów Krzysztof Glazik na co dzień zastępca naczelnika bysławskiej jednostki.

Zawody w tym roku rozegrano systemem Pucharu Świata w sześciu konkurencjach Underhand Chop, Stihl Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Springboard, Hot Saw, po trzech konkurencjach czterech z dwunastu zawodników odpada, następnie po kolejnych dwóch konkurencjach odpada dwóch zawodników i do wielkiego finału przechodzi sześciu. Krzysztof Glazik w I rundzie zdobył 16 pkt. i zabrakł mu jeden punkt aby przejść do rundy drugiej. Niemiej jednak swój start w zawodach może zaliczyć do udanych w konkurencji z pilarką Stihl Stock Saw został II wice Mistrzem Polski STS 2015 z bardzo dobrym czasem 11,57s i jest to wynik gorszy od rekordu Polski o 1,3s który w 2007 roku ustanowił Sławomir Połom również z OSP Bysław. W konkurencjach z użyciem siekier Krzysztof zajął w rąbaniu kłody leżącej 11 miejsce, a kłody stojącej 9 miejsce.

Podsumowując pierwszy start zawodnika w Mistrzostwach Polski został II wice Mistrzem Polski w pilarce, najlepszym zawodnikiem debiutującym oraz dziewiątym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej MP STS na dwunastu zawodników.