Krzysztof Glazik na Mistrzostwach Polski w Ostródzie!

Przepiękny Amfiteatr w Ostródzie nad jeziorem Drwęckim po raz pierwszy gościł najlepszych zawodników strażaków ochotników w posługiwaniu się pilarką spalinową, piłą ręczną oraz siekierą. Jako jedyny zawodnik z województwa kujawsko – pomorskiego po przejściu eliminacji w Poznaniu do Mistrzostw Polski zakwalifikował się reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Bysławiu debiutant tych zawodów Krzysztof Glazik na co dzień zastępca naczelnika bysławskiej jednostki.

Zawody w tym roku rozegrano systemem Pucharu Świata w sześciu konkurencjach Underhand Chop, Stihl Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Springboard, Hot Saw, po trzech konkurencjach czterech z dwunastu zawodników odpada, następnie po kolejnych dwóch konkurencjach odpada dwóch zawodników i do wielkiego finału przechodzi sześciu. Krzysztof Glazik w I rundzie zdobył 16 pkt. i zabrakł mu jeden punkt aby przejść do rundy drugiej. Niemiej jednak swój start w zawodach może zaliczyć do udanych w konkurencji z pilarką Stihl Stock Saw został II wice Mistrzem Polski STS 2015 z bardzo dobrym czasem 11,57s i jest to wynik gorszy od rekordu Polski o 1,3s który w 2007 roku ustanowił Sławomir Połom również z OSP Bysław. W konkurencjach z użyciem siekier Krzysztof zajął w rąbaniu kłody leżącej 11 miejsce, a kłody stojącej 9 miejsce.

Podsumowując pierwszy start zawodnika w Mistrzostwach Polski został II wice Mistrzem Polski w pilarce, najlepszym zawodnikiem debiutującym oraz dziewiątym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej MP STS na dwunastu zawodników.

Klasyfikacja generalna:

 1. Arkadiusz Drozdek
 2. Marcin Juskowski
 3. Krystian Kaczmarek
 4. Jacek Groenwald
 5. Krzysztof Majewski
 6. Robert Adamowicz
 7. Janusz Chmielewski
 8. Piotr Wężyk
 9. Krzysztof Glazik
 10. Kazimierz Dampc
 11. Tomasz Pawlak
 12. Artur Krupiński

Podczas przygotowań do zawodów zawodnika wsparli:

Miłosz i Janusz Kiedrowscy
Nadleśnictwo Zamrzenica
ZUPPOŻ. Marszałek
Gmina Lubiewo
Powiat Tucholski

Stać na podium i reprezentować OSP Bysław to wielki zaszczyt
Wszystkim kibicom Timbersportu, firmom oraz instytucjom, które wsparły mnie podczas przygotowań do zawodów serdecznie dziękuje
Krzysztof Glazik
dziewiąty zawodnik STS 2015

[RPG id=4598]