Nasza delegacja na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Brusach…

Prezydent Andrzej Duda przebywał we wtorek 20.03.2018 r. na Pomorzu, na terenach dotkniętych przez sierpniową nawałnicę. Jednym z punktów była wizyta w Brusach, gdzie Prezydent spotkał się z samorządowcami, wolontariuszami, zaproszonymi delegacjami strażaków ochotników, którym dziękował za to, że w beznadziejnej wręcz sytuacji nie poddali się i mimo tego, że często musieli zostawić swoje rodzimy i domy ruszyli, żeby pomagać ludziom w dotkniętym przez żywioł terenach.

Chylę przed wami czoła – mówił Andrzej Duda. – Za to, że nie bacząc na siebie, na swoje sprawy i rodziny, pobiegliście do remizy, rzucić się na pomoc, pobiegliście pomóc innym. To pokazało jak wielki jest w was duch służby i wykonywania obowiązków, które się na siebie przyjęło. Dziękuję wam za to. 

W tym spotkaniu (na zaproszenie burmistrza Brus) uczestniczyła m.in. delegacja z naszej jednostki wspólnie delegacją OSP Lubiewo.

Uczestniczący w tym spotkaniu strażacy bardzo podkreślają fakt, że prezydent Andrzej Duda osobiście podszedł do każdej grupy, aby im podziękować i chwile porozmawiać, co wszystkich bardzo zaskoczyło.