Nowy wentylator oddymiający dzięki wsparciu Fundacji ORLEN

Pragniemy poinformować, że dzięki przyznanej  naszej jednostce, pod koniec zeszłego roku, dotacji finansowej z FUNDACJI ORLEN w ramach programu ORLEN dla Strażaków 2022 udało się nam sfinalizować zakup wentylatora oddymiającego. Koszt takiego urządzenia to prawie 8000zł.  Kwota dotacji wynosiła 5000zł. Resztę dołożyliśmy ze środków własnych

Zarząd jednostki OSP Bysław w tym miejscu pragnie bardzo podziękować Fundacji ORLEN za okazane wsparcie!!!

Kompaktowy, przenośny i łatwy w obsłudze wentylator nadciśnieniowy HP-VP600 jest przeznaczony do szybkiego przewietrzania zadymionych pomieszczeń. Użycie wentylatora ułatwia pracę w gęsto zadymionych budynkach i zmniejsza zagęszczenie gazów szkodliwych i wybuchowych. Wentylator nadciśnieniowy działa na zasadzie wytworzenia pozytywnego ciśnienia w budynku w sposób mechaniczny z wykorzystaniem turbiny, która wytwarza silny i ukierunkowany prąd powietrza służący do wentylacji pomieszczeń.
Jest stworzony do walki z zadymieniem, gazami, wysokimi temperaturami oraz do osuszania.