Odprawa opiekunów MDP w Legbądzie…

W sobotę 11 marca 2017 roku w świetlicy przy OSP Legbąd odbyła się odprawa dla opiekunów MDP z województwa kujawsko-pomorskiego, którą prowadził dh Leszek Szmyt. Oprócz przedstawienia terminarzu na rok 2017 (zawodów CTIFu, zdlotu MDP w Pile oraz innych imprez przewidzianych dla młodych strażaków) odbyło się spotkanie z opiekunami drużyn MDP przy OSP Głuchów Wlk.: Jarosławem Pasikiem, Joanną Pasik oraz Michałałem Chachułą. To właśnie Ci opiekunowie wraz ze swoimi drużynami osiągnęli w ostatnich latach największe sukcesy w zawodach CTIFu. Największym sukcesem drużyny chłopców było zdobycie pierwszego miejsca w XX międzynarodowych zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Opolu w 2015 roku, gdzie startowali mistrzowie poszczególnych krajów. Łącznie uczestniczyło 45 drużyn z 22 krajów.Drużyna z Głuchowa zdobyła tytuł mistrza i puchar przechodni (3 kg srebra), który będą bronić właśnie w tym roku na zawodach w Austrii.

Opiekunowie przedstawili swoje spostrzeżenia z pracą z młodzieżą oraz tajniki treningów.

OSP Bysław reprezentował dh Krystian Puczyński, a OSP Lubiewo – dh Stefan Ochendal.


Puchar przechodni ze srebra (cena liczona w setkach tysięcy euro)