Orkiestry zagrały w Wąbrzeźnie

W sobotę 12 grudnia br. w sali widowiskowej WDK odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych Wąbrzeźno’2015. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski, natomiast medialny Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz MTK.

W tym roku na wąbrzeskiej scenie zaprezentowało się 7 orkiestr a były to: Orkiestra Dęta OSP z Bysławia, Orkiestra Dęta OSP z Pruszcza Pomorskiego, Orkiestra Dęta OSP z Śliwic, Orkiestra Dęta Gminy Żytno, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sępólna Krajeńskiego, Orkiestra Dęta Rypińskiego Domu Kultury oraz Orkiestra Dęta WDK. Organizacja tego rodzaju Festiwali ma na celu popularyzację i podnoszenie poziomu wykonawczego orkiestr dętych poprzez wymianę doświadczeń, rywalizację konkursową i ocenę dorobku artystycznego. Coroczne spotkania pozwalają również na integrację środowisk prezentujących ten rodzaj muzyki oraz promocję miasta.

Zmagania grup muzycznych oceniane były przez jury w składzie: Mieczysław Żelazko – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmnie oraz Ewa Makula długoletni muzyk, flecistka. Decyzją jury zwycięzcami VII Ogólnopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych zostali:

I m. – Orkiestra Dęta WDK z Wąbrzeźna pod batutą Rafała Sójki
II m. – Orkiestra Dęta OSP w Bysławiu pod batutą Andrzeja Ponickiego
III m. – Orkiestra Dęta OSP w Pruszczu Pomorskim pod batutą Tomasza Berenta

Grand Prix – Orkiestra Dęta Gminy Żytno pod batutą Krzysztofa Jabłońskiego Zwycięskie orkiestry otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne, a kapelmistrzowie podziękowania i nagrody rzeczowe. Nagroda Specjalna Burmistrza Wąbrzeźna przyznana została dla najlepszego kapelmistrza, którym w tegorocznym konkursie został Krzysztof Jabłoński. Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Za pomoc finansową w organizacji imprezy dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno, Iwonie i Andrzejowi Kiwałom – właścicielom Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych oraz Prezesowi ZHU Hydro-Vacuum Zbigniewowi Jóźwickiemu, Markowi Rumińskiemu właścicielowi Zakładu Stolarskiego w Wąbrzeźnie. Natomiast za gadżety promujące ziemię wąbrzeską Starostwu Powiatowemu w Wąbrzeźnie oraz Urzędowi Gminy Wąbrzeźno.

[RPG id=4725]

link do fotogalerii >> FOTOGALERIA