Pokaz druha Krzysztofa Glazika oraz nasz zastęp na festynie parafialnym

Druh Krzysztof Glazik z firmy Zakład Usług Przeciwpożarowych „Marszałek” na festynie parafialnym w Bysławiu z drobną pomocą druhów z OSP Bysław przygotował pokaz gaszenia pożarów w praktyce przy pomocy gaśnicy podręcznej.
Celem pokazu było właśnie praktyczne użycie gaśnic oraz zademonstrowanie techniki gaszenia pożaru samochodu za pomocą gaśnicy samochodowej przy zachowaniu maksimum zasad BHP.

Na początku pokazu była część teoretyczna, czyli omówienie budowy i rodzai gaśnic oraz omówienie zasad wzywania pomocy i podawanie lokalizacji zdarzenia na drogach. Następnie przy zachowaniu zasad BHP uczestnicy festynu mogli sami spróbować swoich sił w gaszeniu samochodu przygotowanego specjalnie na ten pokaz przez druhów z naszej jednostki.

Należy również nadmienić, że podczas trwania całego festynu nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zastęp naszych ratowników. Nasi druhowie stanowili również zabezpieczenie logistyczne uroczystości.

61/2019

pokaz druha Krzysztofa:

Fotogaleria z festynu parafialnego:

FESTYN RODZINNY – 4.08.2019r.