Sobotnie sprzątanie nad jeziorem w Bysławiu…

W sobotę rano o godz. 9:00 spotkali się wspólnie strażacy z OSP Bysław, młodzież z MDP Bysław oraz dwójka płetwonurków przy slipie nad jeziorem Bysławskim. celem spotkania była wspólna akcja oczyszczenia terenu slipu oraz linii brzegowej terenu plaży. Płetwonurkowie wraz z młodzieżą odnaleźli bardzo ciekawe znaleziska znajdujące się  w tym obszarze przy brzegu i na dnie jeziora.

Dodatkowo strażacy przystąpili do demontażu uszkodzonego metalowego zjazdu slipu i jego transportu do remizy w celu regeneracji, a młodzież z MDP posprzątała dojazd do slipu z piasku, gałęzi i liści.

Po ciężkiej pracy był wspólny grill i kiełbaska, a młodzież miała możliwość popływania pod opieką druhów OSP łodzią ratowniczą.

Inicjatorem akcji był: WOPR, OSP Bysław oraz sołectwo Bysław.