Strażak z Bysławia w XIII finale Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® SERIES

Tym razem finał Mistrzostw Polski rozegrano we Władysławowie nad samym morzem. W gronie najlepszych zawodników z kraju znalazł się ponownie Krzysztof Glazik reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Bysławiu oraz Gminę Lubiewo. Stihl Timbersport Series to zawody w posługiwaniu się pilarką spalinową, piłą ręczną oraz siekierą. Mistrzostwa Polski rozegrano systemem Pucharu Świata w sześciu konkurencjach Underhand Chop, Stihl Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Springboard, Hot Saw.

Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Poznaniu miały ogromny wpływ na osiągnięcia zawodników w tym roku, co można było zaobserwować już od pierwszych startów. Zarówno jak w 2015 tak i w tym roku nasz reprezentant uplasował się na 9 miejscu.

Zawodnik swój okres przygotowawczy do Mistrzostw Polski rozpoczął w maju,
a od początku roku był już po 4 dwudniowych zgrupowaniach w Sadach k/ Poznania, gdzie czołówka zawodników pod okiem trenera Pawła Kitty doskonaliła swoje umiejętności. Od końca lipca Krzysztof jak i pozostali zawodnicy przygotowywali się już indywidualnie, każdy w swoich warunkach. W  konkurencji Underhand Chop (kłoda leżąca) średnica 32cm w ubiegłym roku nasz reprezentant ukończył  z czasem 83 sekundy, natomiast w tegorocznych mistrzostwach uzyskał czas 47 sekund co było dużym zaskoczeniem. Regularne treningi, odpowiednie drewno i sprzęt do poszczególnych konkurencji pozwoliły zawodnikowi na poprawienie wyników z przed roku. Od zawodnika: przesyłam ogromne wyrazy uznania i bardzo dziękuje kibicom
z Bysławia za doping podczas startów, którzy przybyli rodzinnie autokarem w licznej grupie, jak również sponsorom, dzięki którym mogłem wystąpić podczas wielkiego finału Mistrzostw Polski STIHL TIMBERSPORTS® SERIES. Pamiętajmy, że do takiej grupy zawodników nikt nie dostaje się przypadkiem. Ten kto zna się na sporcie wie ile z siebie trzeba wykrzesać aby dostać się do zawodów krajowych. 120 przerąbanych bloków siekierą, 200 odcięt pilarką krążków, litry wylanego potu, godzin na siłowni – czy to jest czas zmarnowany?  Przygotowany kondycyjnie byłem bardzo dobrze, odrobiłem wszystkie lekcje z każdej konkurencji, lecz usatysfakcjonowany bym był, gdyby ogólna klasyfikacja była lepsza o jedną pozycję.

Gratuluję strażakom z Bysławia, którzy za udział swojego reprezentanta w zawodach  krajowych od Zarządu Głównego ZOSP RP otrzymali prezent. Pozdrawiam i mam nadzieję że do przyszłego roku „Niech zadecyduje Siła lub wygra Precyzja”.

Krzysztof Glazik

Nie zapominajmy o tych, którzy wsparli zawodnika przygotowującego się do XIII finału Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® SERIES.

[RPG id=5077]