Wsparcie od Orlenu…

Nasz projekt na dofinansowanie do zakupu podpór stabilizujących z ratownictwa technicznego otrzymał we wrześniu pozytywną odpowiedź z Fundacji ORLEN „Dar Serca”. Wraz z odpowiedzią otrzymaliśmy również zaproszenie na uroczystą galę, na której podpisaliśmy umowę na kwotę 4000 zł. Nasza delegacja skorzystała z zaproszenia.

Tegoroczne podsumowanie „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych” oraz uroczyste wręczenie symbolicznych czeków odbyło się w Centrum Kongresowym TARGÓW KIELCE.  W uroczystej Gali wręczenia symbolicznych czeków wzięli udział Pan Premier Mateusz Morawiecki i Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek.

Ogólnie wpłynęło ponad 4000 wniosków o pomoc, a dofinansowanie przyznano 360 jednostkom OSP i PSP.

Ponadto prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oznajmił, że strażacy należący do KSRG dodatkowo od 1 stycznia 2019 r. objęci zostaną, dedykowanym dla nich, programem lojalnościowym. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa, otrzyma codzienne wsparcie w postaci rabatów na paliwo na wszystkich stacjach ORLEN w Polsce. W ramach nowego programu lojalnościowego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają zniżkę 8 groszy na każdy litr paliwa.