Zabezpieczenie tankowania dla wojska…

W dniach 24 – 26 czerwca 2019 na plaży w Bysławiu przeprowadzone były ćwiczenia przez 8 K-P Brygadę Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy. Ich celem było sprawdzenie zabezpieczenia mieszkańców w energię elektryczną na wypadek klęski żywiołowej lub innych zdarzeń. Ćwiczeniami objęte był teren sołectwa: okolice plaży, ul. Spokojna, ul. Szkolna, ul. Wodna oraz ul. Główna 58-71. Ćwiczenia polegały na podłączeniu pod linię zasilającą agregatu prądotwórczego o dużej mocy i dostarczaniu prądu do domostw na wyżej wspomnianym terenie. Wojsko chciało sprawdzić jak agregat zachowa się pod obciążeniem oraz w ekstremalnych warunkach pogodowych (upał).

Nasza pomoc w ćwiczeniach polegała zabezpieczeniu tankowania agregatu podczas jego pracy przez cysternę w nocy z poniedziałku na wtorek i wtorku na środę. Podczas tankowania oświetlaliśmy teren z najaśnicy.

📢46, 47/2019