Zbiórka szkoleniowa MDP – narzędzia hydrauliczne

Na sobotniej zbiórce MDP jej członkowie w praktyczny sposób, pod baczną opieką druhów z JOT Bysław , sprawdzili jak działa sprzęt hydrauliczny służący do uwalniania poszkodowanych z pojazdów podczas wypadków komunikacyjnych.
Na początku zajęć miała miejsce teoria (nazewnictwo, zastosowanie, parametry) oraz omówienie zasad BHP podczas pracy.  Następnie  w praktyce młodzi strażacy mogli się przekonać jak działa omówiony sprzęt. Dzięki temu, że w naszym posiadaniu jest wrak auta osobowego można było wykonać parę ćwiczeń. Młodzież uzyskała dostęp do kabiny poprzez wyważenie drzwi, odcięcie słupków, a nawet mogli rozbić szybę na pomocą zbijaka. Wszystko oczywiście było pod kontrolą starszych druhów.
Młodzi podczas zbiórki pożegnali również „staruszka”, który  przez wiele lat służył w naszej jednostce, a teraz zostanie przekazany do muzeum pożarnictwa.