ALARM! – 09.12.2018 – Zadymienie w bloku przy al. LOP w Tucholi…

O godz. 6:15 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP Tucholi do zadymienia w bloku przy al. LOP w Tucholi. Na miejscu KDR zdecydował o ewakuacji całego bloku (ok. 60 osób). My dostaliśmy zadanie zabrania ze sobą naszego namiotu pneumatycznego w celu utworzenia ogrzewanego schronienia dla ewakuowanych mieszkańców. Na zewnątrz była temperatura ok. 5 stopni Celsjusza i dodatkowo padał deszcz. Po zakończeniu działań gaśniczych oraz oddymieniu klatek schodowych pomagaliśmy osobom starszym w powrocie do swoich mieszkań. Działania trwały ok. 2 godzin.

Przyczyną zadymienia był pożar przedmiotów znajdujących się na klatce schodowej. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, którymi zajęli się ratownicy pogotowia.

zdarzenie nr: 75/2018