ALARM! – 11.08.2020 – Wypadek 2 samochodów i ciągnika rolniczego z przyczepami

Dyspozycja dyżurnego SKKP Tucholi dotyczyła zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły 3 pojazdy. Dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy w zestawie z dwoma przyczepami wypełnionymi zbożem.
Do zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem z uwagi na fakt, że przy zdarzeniu działały już zastępy z powiatu świeckiego. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone samochody częściowo w rowie, a także przewróconą przyczepę i rozsypane zboże na odcinku 100 metrów. Dwie osoby poszkodowane z lekkimi obrażeniami zostały przetransportowane karetkami pogotowia na badania do szpitala.
Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia na czas działań policji, uprzątniecie zboża i pojazdów z jezdni oraz udrożnienie ruchu na tym odcinku drogi. Tu z pomocą przyszli rolnicy, którzy wsparli działania ciężkim sprzętem.
Droga była całkowicie nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazdy.
🚒 Na miejscu: GBA OSP Bysław, GBA JRG Tuchola, JRG Świecie, OSP Błądzim, ZRM i policja
✅ 35 /2020