ALARM – 22.09.2019 – Kolizja dwóch samochodów osobowych…

W niedzielne słoneczne przedpołudnie o godz. 11:03 zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem GBARt do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało w sumie 6 osób. Miało to miejsce na odcinku Bysław-Szumiaca drogi DW 240. Dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej, pozostałym osobom udzielono wsparcia psychicznego. Zadysponowano dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Jedna z osób została odwieziona karetką do szpitala. Nasze zadanie oprócz pomocy przedmedycznej polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowania ruchem na czas działań, usunięcie jednego z pojazdów z jezdni, a następnie udrożnienie ruchu na tym odcinku drogi.

W akcji uczestniczyły: GBA OSP Bysław, GBA JRG Tuchola, Policja oraz 2xZRM.

📣79/2019